O mnie

Nazywam się Agata Wygnańska. Jestem studentką dietetyki na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, a wiedzę z obszaru funkcjonalnego żywienia i suplementacji pogłębiam poza granicami Polski, studiując Nutritional Consultancy w Plaskett International College. Dzięki temu zdobywam dodatkową wiedzę, której nie pozyskałabym w toku kształcenia na polskich uczelniach. Dietetyka to dynamicznie rozwijająca się dziedzina nauki, która wymaga stałego dokształcania się, dlatego w wolnym czasie uczestniczę w szkoleniach, webinariach i konferencjach, czytam najnowsze badania i publikacje naukowe, a także śledzę zagraniczne portale żywieniowe.

Od lat zmagam się z niedoczynnością tarczycy, zaburzeniami hormonalnymi oraz zespołem policystycznych jajników, nieobcy jest mi także temat insulinooporności. W trakcie mozolnej wędrówki w poszukiwaniu specjalisty, który podejdzie indywidualnie do mojego przypadku szukając przyczyny moich dolegliwości, a nie proponując rozwiązanie które tylko tłumi i gasi objawy, postanowiłam wziąć w pełni odpowiedzialność za swoje zdrowie i sama się dokształcać. W ten sposób odnalazłam swoją pasję i zainteresowałam się dietetyką oraz medycyną funkcjonalną.

To nowatorskie podejście, które łączy w sobie wiedzę z wielu dziedzin nauki i uwzględniając biochemiczne, fizjologiczne oraz psychiczne aspekty zdrowia człowieka dąży do przywrócenia zachwianej równowagi.
To w końcu zintegrowane podejście odpowiadające potrzebom medycyny XXI wieku, a więc koncentrującej się na leczeniu pacjenta, a nie samych wyników laboratoryjnych, łączące historię medyczną, a także przeszłość dietetyczną i czynniki środowiskowe z obecnym stanem zdrowia.


Mój system żywienia ewoluował z biegiem czasu, wypróbowałam różne diety – paleo, low carb, przeszłam dwukrotnie post dr. Ewy Dąbrowskiej, przetestowałam rozmaite metody (zarówno naturalne, jak i konwencjonalne) przywrócenia równowagi hormonalnej, poprawy wydolności tarczycy i stanu jelit.

Nauczyło mnie to wiele pokory, cierpliwości i wytrwałości, dlatego wiem jak ważne jest indywidualne podejście.
To co dla jednej osoby może być lekarstwem, drugiej niekoniecznie pomoże, a nawet może zaszkodzić.


Ponadto prowadzę aktywny tryb życia, od dziecka jestem związana ze sportem, przez blisko 10 lat trenowałam taniec sportowy. Obecnie moje treningi składają się zarówno z ćwiczeń siłowych wykorzystujących własną masę ciała, jak i wzmacniająco-rozciągających skoncentrowanych na pogłębianiu elastyczności oraz relaksacji i wyciszeniu organizmu (
w tym celu zapraszam serdecznie do obserwowania mojego instagrama)

Styl życia jaki obrałam nie jest chwilą dobroci dla mojego organizmu, a w pełni świadomym wyborem. Wyznaję holistyczne podejście do zdrowia, opierając się na słuchaniu sygnałów swojego ciała. Wierzę, że to co jemy może być zarówno skuteczną profilaktyką, jak i lekarstwem, a w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną, odpowiednim wygospodarowaniem czasu na sen i relaks oraz pozytywnym nastawieniem jest receptą na życie w zdrowiu i zadowoleniu.


Na blogu pragnę dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem, wskazówkami oraz rzetelnymi i cennymi informacjami.
Dodatkowo możesz mnie znaleźć na
facebooku i instagramie.


Jeśli masz pytanie napisz do mnie: kontakt@agataki.pl

A jeśli nie, to rozgość się i śmiało ruszaj na przegląd strony!