O MNIE

Nazywam się Agata Wygnańska. Jestem dyplomowanym dietetykiem, a wiedzę z obszaru funkcjonalnego żywienia i suplementacji pogłębiam dodatkowo poza granicami Polski, studiując Nutritional Consultancy w Plaskett International College.
Dzięki temu zdobywam dodatkową wiedzę, której nie pozyskałabym w toku kształcenia na polskich uczelniach. Dietetyka to dynamicznie rozwijająca się dziedzina nauki, która wymaga stałego dokształcania się, dlatego w wolnym czasie uczestniczę w szkoleniach, konferencjach i webinariach, czytam fachową literaturę, a także przeglądam najnowsze badania i publikacje naukowe.

Na co dzień prowadzę aktywny tryb życia, od dziecka jestem związana ze sportem, przez blisko 10 lat trenowałam taniec sportowy. Obecnie moje treningi składają się zarówno z ćwiczeń siłowych wykorzystujących własną masę ciała, jak i wzmacniająco-rozciągających skoncentrowanych na pogłębianiu elastyczności oraz relaksacji i wyciszeniu organizmu
(
w tym celu zapraszam serdecznie do obserwowania mojego instagrama –> agataki_dietetyk)

Od lat zmagam się z niedoczynnością tarczycy, zaburzeniami hormonalnymi, hiperprolaktynemią oraz zespołem policystycznych jajników, nieobcy jest mi także temat insulinooporności. W trakcie mozolnej wędrówki w poszukiwaniu specjalisty, który podejdzie indywidualnie do mojego przypadku szukając przyczyny moich dolegliwości, a nie proponując rozwiązanie które tylko tłumi i gasi objawy, postanowiłam wziąć w pełni odpowiedzialność za swoje zdrowie i sama się dokształcać. W ten sposób odnalazłam swoją pasję i zainteresowałam się dietetyką oraz medycyną funkcjonalną.

Mój system żywienia ewoluował z biegiem czasu, wypróbowałam różne diety – paleo, low carb, przeszłam dwukrotnie post dr. Ewy Dąbrowskiej, przetestowałam rozmaite metody (zarówno konwencjonalne, jak i naturalne) przywrócenia równowagi hormonalnej, poprawy wydolności tarczycy i stanu jelit.
Nie jestem więc tylko teoretykiem, problemy zdrowotne nauczyły mnie przede wszystkich pokory, cierpliwości i wytrwałości, dlatego tak dobrze rozumiem swoich podopiecznych. Z własnego doświadczenia wiem, że indywidualne podejście jest tutaj kluczem do sukcesu – to co dla jednej osoby może być lekarstwem i się „sprawdzi’, drugiej niekoniecznie pomoże, a nawet zaszkodzi.

Podejście, które wyznaję łączy w sobie wiedzę z wielu dziedzin nauki i uwzględniając biochemiczne, fizjologiczne oraz psychiczne aspekty zdrowia człowieka dąży do przywrócenia zachwianej równowagi. To w końcu zintegrowane podejście odpowiadające potrzebom medycyny XXI wieku, a więc koncentrującej się na leczeniu pacjenta, a nie samych wyników laboratoryjnych, łączące historię medyczną, a także przeszłość dietetyczną i czynniki środowiskowe z obecnym stanem zdrowia.

Podsumowując wierzę, że to co jemy może być zarówno skuteczną profilaktyką, jak i lekarstwem, a w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną, odpowiednim wygospodarowaniem czasu na sen i relaks oraz pozytywnym nastawieniem jest receptą na życie w zdrowiu i zadowoleniu.

Na blogu pragnę dzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem, wskazówkami oraz rzetelnymi i cennymi informacjami.
Dodatkowo możesz mnie znaleźć na
facebooku i instagramie.


Jeśli masz pytanie / interesuje Cię współpraca – napisz do mnie: kontakt@agataki.pl
A jeśli nie, to rozgość się i śmiało ruszaj na przegląd strony!

Certyfikaty