Jak odnaleźć motywację do diety i sportu? POZNAJ SKUTECZNĄ METODĘ NA BUDOWANIE I UTRWALANIE NAWYKÓW!

Wiele osób widząc moje zdjęcia zadaje mi pytanie ile zajęło mi nauczenie się szpagatu, bo sami od dawna chcieliby się nauczyć.
Moja historia ze stretchingiem sięga jeszcze lat dziecięcych, gdyż ponad 10 lat trenowałam taniec sportowy i już od dziecka się rozciągałam, miałam kilka treningów w tygodniu, a w wakacje dodatkowo obozy taneczne. W przypadku rozciągania i poprawy naszej gibkości wiadomo, że im wcześniej zaczniemy tym lepiej, wiec zadanie miałam trochę ułatwione, jednak jesteście w błędzie jeśli myślicie, że bez regularnych i systematycznych ćwiczeń udałoby mi się zachować moje elastyczne zdolności 🤸‍♀️

Nie rodzimy się z umiejętnościami, jak i wypracowanymi nawykami. Trzeba je zdobyć krok po kroku, dzień po dniu, miesiąc po miesiącu. Nie ma drogi na skróty.

Chcesz nauczyć się szpagatu lub po prostu zbudować nawyk prostej, ale codziennej aktywności? 💪

Polecam nawykownik karteczkowy!
Każdy trening = oderwana karteczka = bliżej do naszego celu, jak i np. ustalonej dla siebie pod koniec miesiąca nagrody.

Karteczki mogą być źródłem motywacji, której często nam brakuje i skuteczną metodą utrwalania nawyków. W pewnym momencie już samo odrywanie karteczki staje się w pewnym sensie nagrodą jak odhaczanie zadań z naszej ‚to – do list’ 🖋
Dodatkowo wisząc w widocznym miejscu wyzwalają w Tobie pragnienie szybkiej nagrody (oderwania karteczki), a jedyną drogą do tego jest zrealizowanie treningu. Więc robisz to co musi być zrobione, aby przybliżyło Cię do SWOJEGO celu.


Podkreślam SWOJEGO, bo ja wam swoich postanowień o poprawie zdrowia, schudnięciu i ruszeniu tyłka z kanapy nie wymyśliłam! 😜 

To musi wyjść od Ciebie!


A udowodnienie sobie, że możemy robić coś przez dłuższy czas, wiele dni z rzędu wzmacnia nie tylko naszą samodyscyplinę, ale również poczucie pewności siebie, daje ogromną satysfakcję i pozytywne nastawienie do realizacji kolejnych postanowień w naszym życiu!